Bildiri

Gönül ister ki ve ideal olan o ki yolsuzlukların hırsızlıkların cemaatin ayrım gayrım yapmadan hepsinin üstüne gidecek bir güç’ümüz olsun.

Yargı makamlarını hırsızlıkla ele geçirenlerden hırsızları yargılamayı bekleyenlerimiz var.

Gelin görün ki an itibariyle ya cemaat ülkeyi tam anlamıyla ele geçirecek ya Tayyip Saddamlaşacak.

İki ucu boklu bu değneğin önce hangi tarafından tutalım bahsi muhalifleri aptalca ikiye böldü, ölümlerden ölüm beğen diyen bu bahis üzerine, naçizane görüşümü sunuyorum, hangisine öncelik verelim diye bir sorun yoktur, çünkü an itibariyle ülke işgal altındadır, sabahtan beri emniyet, yargı, polisi konuşuyorsunuz, ORDU’NUN HALİNİ KONUŞAN YOK.

Etrafının sarılı olduğu korkusu aşikar Tayyip Bey’in uçaklardan inmeye pek niyeti yok, durum şaka hiç değil.

Etrafını saran gizli güçlerden Tayyip Erdoğan kısmen korunabiliyor ama Cumhurbaşkanı’nın kurtulma şansı hiç yok, çünkü tam anlamıyla ‘kıskaç’ altında, deyim yerindeyse ‘rehine’ gibi.

Tayyip Erdoğan uçaktan inebilmek için önce emniyet temizliği emrini verdi ve sonra medyası hücuma geçti, sonra da HSYK’nin iptaline uğraşıyor ve böylelikle Tayyip Bey Saddamlaşarak kurtulacak diyoruz, ama Saddamlaşma bile Tayyip Erdoğan’ı kurtaramaz, çünkü cemaatin ordudaki gücünü kıracak imkanı, bilgisi, istihbaratı yok.

Nasıl Gezi Direnişi’nde birbirini tanımayan geniş kitleler ‘direnişte’ aynı safta birleşti, şu anda ülkemizin yine barışçıl bir HALK ORDUSU kurmaktan başka şansı yoktur.

Ve muhalefetten bugünlerde gamsız oğlan Sarıgül ağzıyla hukuk, yasa, demokrasi nutukları dinlemeye başladık, ey Allahım bu zamana karşı iç savaşta nasıl oldu da muhalefet kendi ellerini kendi bağlayıverdi, muhalefetin gözleri kör oldu.

Kardeşlerim, Tayyip’in adamları ve muhalefet hala salaklık peşinde, tehlike Ordu’dadır, ordunun elinde uçaklar savaş gemileri ve tanklar vardır, ordu kadroları tam bir muammadır ama birçok kadrolar afişe olmuş mahkeme tutanaklarında delillendirilmiştir.

Yapılacak ilk iş, içerdeki komutanların yazdıkları kitaplara göz atmaktır.

O kitapları bir zahmet hızla okuyun, orduya nasıl sızılmış nerelere sızılmış hangi kumpaslar nerelerde düzülmüş tane tane isim adres verilerek anlatılmıştır.

Gözler ordu’ya çevrilmeden bu iç savaşın önünü almanın yolu yoktur.

Cemaatin ordu yapılanması bilgileri şu anda içerde yatan subayların belleğinde ve bir kısmı kitaplarındadır. Sayın Genelkurmay başkanının ordu içindeki yapılanmaya hakim olmasını düşünmek saflıktır.

Muhaliflerin bu süreçte birbirlerine ve boşuna ve körü körüne ne düşmanlık ne hayranlık ne taraf durmasının hiçbir anlamı yoktur, muhaliflerin bu süreçteki görevi acildir, önce içerdekilerin çıkartılması, sonra gözlerin hep birlikte Ordu’ya odaklanması, şarttır.

Süslü nutuklar, devrimci naralar zamanı hiç değildir, iki ayrı odada iki ayrı çocuğun aynı anda can çekişirken önce onun mu yoksa bunun mu imdadına yetişeyim diye felsefi teorik mülahazalarla vakit geçirmek aptallığın ta kendisidir.

Her iki ayrı odada iki çocuğunuzu da ayrı ayrı öldüren cemaatin gizli yapılanması baş düşmanınızdır. Bulaştığı her şeyi kangrenleştiren, emniyeti de orduyu da siyaseti de aynı anda zehirleyip öldüren ve hangisine yetişeyim diye sizi çaresiz bırakan da cemaattir.

Ve en kılcal damarlara kadar sızmış cemaat üyelerinin teşhisi, ifşası, sökülmesi herkes için yaşamsal önemdedir ve Türkiye halkının bu tarifsiz şeytana karşı meydanlarda bir büyük demokratik ‘halk ordusu’ gücüne yeniden dönmesi şarttır.

Tayyip’in adamları hala kertenkele kuyruğu kesmekle meşgul.

Bu tarafta bizlerin bu mahkemelerde neler çekildiğinin, neler konuşulduğunun, kimler tarafından itham edilip tasfiye süreçleri yaşatıldığının derinine, içine girmek hala istemiyorlar.

Ve Ordu’da şu an capcanlı komuta kademelerinde yaşanan cemaat gücünü görmeyi sanki hepsi ve hepimiz seslendirmeye korkuyoruz, evet korkulacak kadar ölümcül geniş bir yapılanma.

Sanki çok lüks zamanımız varmış gibi tartışanların hepsine söylüyorum,‘öncelik’ tartışmasıyla birbirlerine ibişçe düğümlenip kilitlenen bütün muhaliflere sesleniyorum:

Ordunuz cemaatin kadrolarıyla felç olmuştur, ülkenin her an her türlü darbe, suikast, iç savaş gibi karışıklığın içine düşmesi an meselesidir, ve cemaat ordudaki bu gizli derin güç’ün tehdidi ve güveniyle gizli yapılarını bu badireden kurtarmayı garanti altına almıştır.

Bu işin önceliği, teorisi, düşünülecek zamanı yok, önce gırtlağınızı sıkıp boğmakta şah damarınızı kesmekte olan o iblislerin elinden kurtulacaksınız, işte ikinci defa, Gezi’deki gibi ‘halk’ olacağız, yeniden muhalif sen ben ayırmadan hep birlikte kardeşçe ‘halk ordusu’ olacağız…

Hepimizin utancıdır, an itibariyle Türkiye’de ne Tayyip’in ne muhalefetin bu derin odakları tespit edecek üzerine gidecek bilgisi, deneyimi ve gücü yoktur.

Şu an içimizde hiç kimsenin sınav sorularını yirmi yıldır çalan cemaat şebekesini yakalayacak gücü yoktur.

İçimizde hiç kimsenin şu an amiral kara hava komutanlarına kadar cemaat gizliliğiyle yerleştirilenleri bulup çıkartacak kadar bilgisi, istihbaratı yoktur.

İçimizde hiç kimsenin kumpas olduğu aşikâr Ergenekon ve Balyoz tezgâhlarını düzen çeteleri bulup ortaya çıkartacak gücü yoktur.

Ve kardeşlerim, soralım, hava, deniz, kara komutanlık makamlarını kumpasla çalıp oturanlar HIRSIZLAR’ın en daniskası değil mi?

Ve kardeşlerim soralım, yargıya çöreklenenler o makamları sınav sorularıyla çalmadılar mı, o makamlara yerleşenler muhaliflerine kumpas davalar açıp yollarını kesip o makamlara HIRSIZLIKLA oturmadılar mı?

Ordu tam anlamıyla felç olmuş ve taburlarına, birliklerine, okullarına kadar sakatlanmıştır.

Bakın an itibariyle binlerce görevden almaya rağmen Emniyet’in temizlenmesinin imkansız olduğunu hem hükümet hem yazarlar hem halk söylüyor, peki Emniyet’ten daha gizli Ordu’yu hangi güç, hangi istihbarati bilgi temizleyecek soranınız yok.

Bu hasta iktidarsız pejmürde ülke bizim ülkemiz olamaz, bizim de önceliğimiz yeniden hep birlikte olalım, sağcısı, liberali, solcusu hepimiz Ordu’daki bu karanlık yapılanmaya karşı barışçıl ve demokrat BİRLİKTE EL ELE olmak zorundayız.

Bu zor günlerin, BUGÜN’ün hatırına, hedefi doğru göstermeli ve hepimiz hangi görüşten hangi ideolojiden olursak olalım, yeniden kol kola olalım.

Bir ömrümüzü ve ülkemizi heba eden cemaat tartışmaları nihayetinde ilk defa:

DERİN DEVLET’in ‘PARALEL DEVLET’in’ ‘DEVLET’TEKİ GİZLİ YAPILANMANIN’ ipuçlarını, izini, varlığını gözlerimin içine kadar sokmuştur.

Bu gizli yapılanma Türkiye gündemine gölgesini bu kadar açık net düşürmüştür.

Hem halkımız hem de aydınlarımız bu canavarı ilk defa kuyruğundan kıskıvrak tutacak kadar bir büyük şans yakalamıştır…

Bu bir daha ele geçmez fırsatı kaçırırsak bir ülkeyi, bir demokrasiyi hak etmemiz, bir toplum, bir halk, bir demokrasi olmamızın İMKANI yoktur.

Bunları da sevebilirsiniz