Milletçe korkudan donunuza ettiğiniz proje şudur

Türk Atlantik Gençlik Derneği adında bir NATO kuruluşu varmış, bize ölüm tehdidinde bulunan güya ‘türkçü’ avukat buraya üyeymiş, ismini vermeyelim. Sadece hangi ideolojik yapıların hangi uluslararası yapılarla iç içe ‘gençlik’ oluşturduğunu kayıt edelim.

Geçelim.

NATO, FETÖ’DÜR, VE TEHLİKE KALDIĞI YERDEDİR

Ey millet, niçin lafı NATO’dan ayrılıp ayrılmamaya getiriyorsunuz?

Niçin lafı Türk Ordusu’ndaki NATO varlığının tehlikelerine getirmiyorsunuz.

Dün ordudaki FETÖ’CÜLÜK neyse bugün ORDU içindeki NATO’CULUK aynısıdır. İrtibatlar bilgi iletişim koordine gibi kritik yerlerdeki NATO subaylarının varlığı neyse FETÖ odur.

Dün açıkça FETÖ’ye desteğini verenler bugün FETÖ’ye desteklerini NATO’YU sahiplenerek veriyorlar.

NATO, FETÖ’dür, ve tehlike kaldığı yerdedir.

NATO kandaki alyuvar akyuvar gibi Türk ordusunun içinde, şah damarın içindedir.

FETÖ’cüler’in ‘rahatlama’ sebebi de budur.

Sorumuz basittir, dün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni işgale kalkışan NATO’nun bugün Türk Ordusu’ndaki yapılanması ülkemiz için bir tehlike teşkil ediyor mu etmiyor mu?

NATO’dan ayrılıp ayrılmamayı sonra tartışırsınız, önce bu sorunun cevabını verin.

BU ARKADAŞLAR ŞİZOİD’DİR, YANİ ÇİFT KİŞİLİKLİ

Gelelim muhalefet partilerine…

Hepsi tek tek NATO’ya bağlılığını deklare etti mi, etti!

Dört-beş sene öncesine gidin, dün FETÖ’ye sessiz kalan, dün FETÖ yapılanmalarına gizli ve açık destek veren, ne kadar yapı var, bugün hepsi, FETÖ diyemiyor ama pekala NATO deyip NATO’yu sahipleniyor.

Yani zihniyette ve eylemde 15 Temmuz sonrası değişen bir şey yoktur.

Gelelim fikirlere.

Kendine milliyetçi ya da Kemalist diyen birisi nasıl olur da 15 Temmuz işgalini yaşadıktan sonra hala NATO’yu destekleyebilir?

Bu şizofren bir durumdur, bu arkadaşlar şizoid’dir, yani çift kişilikli.

Hem bağımsız vatan sevgisi hem NATOCULUK…

Gelelim tarihi derslere…

60 ihtilali, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 temmuz… Hepsi Amerika ve NATO’nun marifeti…

Kardeşi kardeşe düşüren ve Türkiye’yi etnik mezhep kutuplaşma ve iç savaşlara sürükleyen bu süreç hiç mi aklınızı başınıza getirmedi?

Bu trajik acı ve aptal geçmişten hiç mi ders çıkartmayacağız!

NATO bizi düzdükçe ona yalvaracağız.

NATO bizi birbirine kutuplaştırıp çatıştırdıkça böldükçe düşürdükçe ona sarılacağız.

Bu akıl değil şizofrenik bir durumdur.

Gelelim ideolojilerin durumuna.

Sağ, merkez, muhafazakar, İslamcı yapılar NATO ve Amerika’ya göbekten bağlıdır, onlar öldükten sonra oğullarının torunlarının dahi NATO ve Amerika’ya karşı başka tür arayışları asla mümkün değildir.

İSLAMCILAR, RUSYA-AMERİKA TERCİHLERİNDE, RUSYA’YI EBEDİ BAŞ DÜŞMAN GÖRÜR

Gelelim Türkçü, milliyetçi yapılanmalara.

Sovyet döneminden kalma Orta-Asya çıkışlı Türkçü hareketler ta o yıllardan CIA’yla ortak çalışmaktadır, Sovyetler çöktükten sonra dahi pozisyonlarında çok büyük değişiklik olmamıştır. Bu yapıların NATO ve Amerika sevdasını anlıyoruz. Ancak son yıllarda ülkemizde ‘bağımsız’ denebilecek milliyetçi yazarlar nadir de olsa vardır, bizleri de çok sevindirmiş ve etkilidir.

Gelelim İslamcı yapılara.

Son yıllarda büyük gelişme gösteren El Kaide ve IŞİD gibi yapılanmalar ve bu yapıların sempatisindeki İslamcılar, hem Afgan işgali hem de Rusya’nın Çeçenistan’daki ağır bombardımanlı savaşlarından ötürü, Rusya-Amerika tercihlerinde, Rusya’yı ebedi baş düşman görür. Aynı yapıların Amerika’yla ilişkileri git-gelli ve pek gizemli ve istihbarat konusudur.

NATO tartışmasında bu yapıların sözcülerinin Amerika ve NATO’dan yana tavır alması hiç de sürpriz değildir.

NATO’dan ayrılıp ayrılmama konusu öncelikle başka bir pakta mı giriyoruz sorunu değildir, öncelikle, NATO ordumuzun içinde var olduğu müddetçe bir millet olarak hayatimizi devam ettirip ettiremeyeceğiz sorusudur.

Yani NATO tartışması damarlarımıza ve en kritik silahlarımızın kumanda merkezine kadar sızmış NATO’nun tehlikelerine karşı çok dikkatli ve teyakkuzda olalım tartışmasıdır, sonra, gelin başka bir yere girilebilir miyiz sorusuna.

Avrasyacılık denilen milletçe korkudan donunuza ettiğiniz proje şudur ve henüz tartışma halindedir, her üye ülke, bağımsız ülke varlığını koruyarak sadece dış politikada ortak bir korunma şemsiyesi oluşturabilir mi?

Soru, budur, henüz bu konuyu tartışmaya açabilecek tek kalem çıkmamıştır.

BU KÖPEKLİKTEN İRADE ÇIKMAZ

Yeni bir dünya kurulacaksa ve henüz kurulmadan önce yeni bir dünyanın imkanlarını tartışabilmeliyiz, bağımsız varlığımızı koruyarak ortak bir savunma olabilir mi olamaz mı?

Bizim de fikirlerimiz var, ama nasıl olacak, NATO’dan ayrılmayı aklınızın ucundan dahi geçiremeyen büyük bir korkunun içindesiniz, ve korkunuzdan, bağımsız bir ülke olabilir mi imkanının ve ortak bir savunma paktı olabilir mi kitabının henüz tek bir sayfasını açamadınız.

Açmaya korktuğunuz için NATO’nun büyük ajandası halen yürürlüktedir, Türkiye’de iç savaş, Suriye sınırında PKK savaşı, Türk-Kürt, Kürt-Arap, Arap-Kürt savaşları çoktan Amerika tarafından mayalanmış kaos planları hazırlanmış ve tetiklenecek gün ve saati beklemektedir.

Gözü kapalı köpekçe Amerika’ya bağlılığınızla Orta-Doğu’nun yüzde seksenini harabe haline getirmiş ve çoğu henüz başlamamış bu savaşların kapısında şimdiden gönüllü kurbanlarısınız.

Gelelim sonuca ve umumi manzaraya.

Önce bu toprakların çocukları ‘diklenmeyi’ öğrenmeyi!

Kendisini köleleştiren boyunduruk vuran köpekleştiren birbirine kırdıran yapılara karşı isyan ve başkaldırı halinde olmalıdır.

Bir yere girersin giremezsin çıkarsın çıkamazsın bu uzun süreçte şimdilik bu çok önemli değildir, asıl olan, diklenmeyi gençliğine ve milletine öğretebilmektir ve sana iç savaş dayatanlara karşı gençliğin ve milletin sarsılmaz direncini gösterebilip önce dayatan sen olmalısın. Diklenecek gücün yoksa ‘caydırıcı’ gücün yok ve kumpasların kurbanı olmaktan kurtulamazsın demektir. Bizim bu oyunlara karşı tek caydırıcı gücümüz halkımızdır ve bu NATO’ya bağlılık törenlerinizle bu halkın iradesini çürütüyor çaresizlik öğretiyorsunuz.

Milletini her halükarda dik tutacak boyun eğmeyecek ideal bir bağımsızlık fikrine ölümüne bağlı tutacaksın, yazarların ve siyasilerin asli görevi budur.

Ancak bir NATO tartışması çıkar çıkmaz partilerin ve yazarların ilk yaptıkları şey diklenme değil ‘bağlılık’ ve sadakat göstermeleri oldu, bunun adı, ruhlarına kadar sinmiş köpekliktir.

NATO 15 Temmuz’da ülkenizi işgale yeltenecek yani sizi düzecek bu düzülmeye rağmen sıraya girip NATO’ya ağlayıp sızlayıp bağlılık bildirme yarışına gireceksiniz.

Bu köpeklikten irade çıkmaz.

Bu kadar köpekle bir millet hayatiyetini sürdüremez.

Şüphesiz bu toprakların çocuklarının bu şizofren duruma karşı yeni destanlar  yazacak gücü… Şüphesiz bu şizofrenlere rağmen bayrağı yere düşürmeyecek milyonlarca aklı ve vicdanıyla oynanmamış çok sağlam iradeli vatanseveri vardır.

Yazarlar, siyasi partiler, siyasi yatırımınızı ve tartışmalarınızı halkın içindeki bu iradeye yapın, bu iradeyi besleyin, 15 Temmuz gecesi ordusuna dahi topraklarını savunan halkımızın bu iradesi, bayrağımız varlığımız ve her şeyimizdir.

Bunları da sevebilirsiniz